Podróż astralna
Spis treści
Podróże astralne
Czym jest podróż astralna, rozwój astralny czy też projekcja astralna? Czy można samodzielnie rozwinąć tę umiejętność w sobie? Dla okultysty akt projekcji astralnej pociąga za sobą przeniesienie świadomości do ciała astralnego i badanie płaszczyzny astralnej. Ciało astralne, buddyjskie ciało świetliste, egipska ka, tantryczne ciało subtelne. To ostatnie jest uniwersalnym doświadczeniem ludzkim i najwyraźniej częścią standardowego ludzkiego projektu. To właśnie ono dokonuje astralnych projekcji i jest aktywne podczas nieświadomego i świadomego snu. Astralna projekcja i sny często idą ręka w rękę jako doświadczenia „poza ciałem”.
Kultywowane ciało subtelne może przetrwać ciało fizyczne jako matryca świadomości, a projekcja astralna i świadome śnienie są częścią duchowych ścieżek treningu dla kultywacji ciała subtelnego. Neofici mylą ciało subtelne z duszą lub duchem, dwoma dodatkowymi aspektami wielowymiarowych ludzi.
Projekcja astralna

Podróż astralna może być celowa lub mimowolna, jak na przykład w przypadku sytuacji, kiedy znajdujemy się na granicy życia i śmierci, kiedy to ludzie zgłaszają, że unoszą się ponad swoim ciałem, być może obserwując personel medyczny próbujący je ożywić. Trauma, choroba lub brak wody i pożywienia mogą również wywoływać projekcje astralne. Świadome stany snu są okazją do celowego działania – w takim wypadku mowa o celowej projekcji astralnej, czyli świadomym wyborze.
Zasadniczo wszelkie projekcje astralne zaczynają się od momentu opuszczenia ciała i świadomego obserwowania go z oderwanej perspektywy. Dzięki regularnej praktyce świadomość może zostać skierowana do konkretnego miejsca lub dowolnej czynności. Niektórzy uważają, że podczas snu ludzie regularnie doświadczają stanów poza cielesnych. Projekcje astralne unoszą się wtedy kilka centymetrów nad ciałem fizycznym.
Naukowcy utrzymują, że podróże astralne wiążą się z dysfunkcją neurologiczną lub mózgową.
Zalety podróży astralnych
Osoby interesujące się świadomością i podświadomością opanowały celowe podróże astralne i stanu świadomego snu, aby pokonać strach przed śmiercią, ucząc się, że nie jesteśmy naszymi „ciałami”. Podczas swoich długoletnich badań dowiedli również, że nasze ludzkie ciało może zostać całkowicie uzdrowione właśnie podczas doświadczeń poza cielesnych. Uzdrowienie dokonać się może nawet na poziomie dogłębnie komórkowym. Wielu filozofów uznało, że zamiast tracić czas na praktykowanie medytacji w ciągu dnia, warto przenieść tę praktykę do snu. Jogini medytowali przez całą noc, gdy ich ciało odpoczywało.
Coraz więcej sportowców sięga do świadomego śnienia i podróży astralnych. W ten sposób ćwiczą i wizualizują swoje treningi. Wielu uważa, że pracując w trakcie snu, nie tylko wizualizują, ale również są w stanie uzyskać i wypracować pamięć mięśniową. Czasami podczas podróży astralnych można zdobyć i utrwalić nawyki. Inni korzystają z możliwości poznania przeszłych wcieleń, a także przyspieszonego rozwoju osobistego.
Metody podróży astralnej
Istnieją dziesiątki metod nauki świadomych podróży astralnych i projekcji astralnych. Istnieją w tym dwa odrębne podejścia. Jednym z nich skierowane jest na pozostawienie świadomości i umysłu w stanie gotowości, czy inaczej w stanie czuwania, a w tym samym czasie pozwolenie ciału na zasypianie. Jest to trudne, ponieważ umysł chce robić to, co właśnie robi ciało. Ogólnie celem jest wprowadzenie ciała w coraz głębsze stany możliwego relaksu, podczas którego nie należy dopuścić do utraty przytomności. Gdy tylko nasze ciało wejdzie w stan fizycznego snu, praktykujący np. jogę Nidra, „wyłączają się” ze swojej fizycznej formy.
Opinie o mojej pracy
Kliknij, aby zobaczyć wszystkie OPINIE.
