Czy to koniec związku ?
Spis treści
Definitywny koniec związku
Decydując się na związek z drugą osobą najczęściej zakładamy, że będzie on trwał latami lub nawet do końca życia. Niestety często z różnych przyczyn nie udaje mu się przetrwać próby czasu, a partnerzy mimo starań nie potrafią się dogadać. Kiedy zaczyna się początek końca związku i jakie są jego oznaki? Czy możesz zrobić coś, aby temu zapobiec, jeżeli już wszystko wskazuje na to, że ta relacja jest spisana na straty?
Oznaki końca związku
Przyczyny rozpadu związków mogą mieć rożne podłoże i wynikać z różnego rodzaju problemów. Być może dwoje ludzi poznało się na tyle dobrze, że nie chcą już być razem, a może zwyczajnie brak silnych emocji, jakie towarzyszyły im na początku powoduje, że strony nie czują się już dobrze będąc razem i pragną poszukać czegoś innego? Kiedy powinniśmy zastanowić się, czy nasz związek czasem nie kieruje się w stronę końca?

- Wspólne spędzanie czasu już nie sprawia Wam radości. Wyjście do kina, czy wakacje nad morzem lub oceanem nie sprawiają już, że zwyczajnie się cieszycie? Oczywiście naturalnym jest, że po latach związku randka z partnerem wywołuje inne emocje, niż na początku jednak zawsze takie sytuacje powinny sprawiać radość. Jeżeli czujesz, że towarzystwo partnera jest Ci obojętne, to bardzo źle wróży.
- Nie macie potrzeby być ze sobą blisko. Bliskość fizyczna jest podstawą związku. To właśnie tym różni się ona od zwykłej znajomości lub przyjaźni. Jeżeli w strefie seksualnej nic się już u Was nie dzieje, a swojego towarzysza trzymałaś ostatnio za rękę kilka lat temu to prawdopodobnie uczucia, jakie Was łączyły dawno się wypaliły.
- Wolicie spędzać czas osobno i nie tęsknicie za sobą. Tydzień spędzony osobno lub wyjścia tylko z przyjaciółmi? Jeżeli to Wasza codzienność i nie brakuje Wam swojego towarzystwa nawzajem, to niestety również oznaka, że w związku jesteście już tylko teoretycznie. Jeżeli nie ma dla Ciebie różnicy, czy bliska osoba jest z Tobą, czy nie to chyba świadczy o tym, że coraz bardziej się od siebie oddalacie.
- Kłócicie się o drobiazgi i nie potraficie rozmawiać. Z jednej strony kłótnie są potrzebne, gdyż to oznacza, że nie ma między Wami obojętności, a wciąż tlą się jakieś emocje. Jeżeli jednak ciągle czujecie się sobą poirytowani i zmęczeni to taki związek nie ma żadnej przyszłości, a każdy kolejny dzień pogarsza tylko Wasze nastroje i powoduje frustrację.
- Czujecie, że z kimś innym byłoby Wam lepiej. Kiedy w życiu Twoim lub partnera pojawia się ktoś na kogo zwracacie uwagę i kto na nowo wzbudza w Was emocje, które dawno już wygasły, to prawdopodobnie najlepszym wyjściem z takiego układu jest rozstanie. Wierność i miłość powinny być podstawą udanej relacji partnerskiej, a skoro myślisz często o kimś innym, to chyba należy poważnie zastanowić się nad sensem trwania w aktualnym związku?
Kiedy warto jednak starać się ratować związek?
Mimo wyraźnych sygnałów do tego, że wasza relacja dobiega końca czasem warto jest spróbować ożywić dawne uczucia. Kiedy? Jeżeli czujesz podświadomie, że nadal kochasz partnera, to należy z nim porozmawiać i zapytać o jego odczucia. Może być tak, że to on nie będzie chciał już ratować Waszego związku, ale być może postanowicie inaczej. Rozmowa jest nieunikniona w każdym przypadku, gdyż jeżeli dzieje się źle, to nikomu z Was to nie służy. Weźcie więc sprawy w swoje ręce i dojrzale porozmawiajcie. Czasem lepiej zakończyć męczącą Was relację i dzięki temu pozostać w przyjaznych stosunkach. Związek, który się kończy może oznaczać, że przed Tobą kolejna ważna przygoda. Należy zawsze starać się patrzeć w przyszłość z nadzieją.
Opinie o mojej pracy
Kliknij, aby zobaczyć wszystkie OPINIE.
