Koniczyna czterolistna
Symbol szcz臋艣cia
Czterolistna koniczyna jest niezwykle rzadko wyst臋puj膮c膮 mutacj膮 koniczyny. Zamiast zwykle wyst臋puj膮cych trzech listk贸w posiada ona cztery listki. Od dawien dawna symbol ten uznawany by艂 za czarodziejski i obdarzony magiczn膮 moc膮. Znalazca czterolistnej koniczyny zostanie obdarzony szcz臋艣ciem.
Czterolistna koniczyna – symbol

Koniczyna jest symbolem aktywno艣ci, si艂y 偶ycia, pokonywania 偶yciowych trudno艣ci. Celtowie uwa偶ali koniczyn臋 bia艂膮 i ciemnor贸偶ow膮 za ro艣liny magiczne. Czterolistna koniczyna noszona w formie zasuszonej lub w formie bi偶uterii zapewni dobrobyt i wzmocni energi臋 偶yciow膮. Magia koniczyny o czterech listkach jest znana niemal ka偶demu cz艂owiekowi. Jest to bardzo popularny motyw, znany od najdawniejszych czas贸w. Wed艂ug wierze艅 symbol ten przynosi szcz臋艣cie, mo偶e spe艂ni膰 偶yczenie, wzmacnia inne dzia艂ania magiczne. Ro艣lin臋 t膮 mo偶na zastosowa膰 jako talizman, lub wykorzysta膰 w magicznych miksturach. Podarowanie komu艣 czterolistnej koniczyny przynosi szcz臋艣cie zar贸wno obdarowuj膮cemu jak i obdarowanemu. Symbolika tej koniczyny ma sw贸j pocz膮tek w wierzeniach celtyckich.
Czterolistna koniczyna – tradycja
Czterolistna koniczyna od pradawnych czas贸w uchodzi za jeden z najbardziej energetycznych talizman贸w, dzi臋ki kt贸rym szcz臋艣cie jest bli偶ej ni偶 zazwyczaj. O czterolistnej koniczynie wspomina si臋 w r贸偶nego rodzaju publikacjach, zapisach i dawnych przekazach. Talizman z motywem czterolistnej koniczyny przynosi szcz臋艣cie w ka偶dym aspekcie 偶ycia. Je艣li symbol czterolistnej koniczyny pojawi si臋 we 艣nie, to taki sen ma ka偶dorazowo pozytywny wyd藕wi臋k. Innym powodem pozytywnego odniesienia tego symbolu jest sama magia liczby cztery, liczby uwa偶anej za bardzo szcz臋艣liw膮. Wed艂ug jednej z legend kr膮偶膮cych wok贸艂 tej magicznej ro艣liny, zosta艂a ona zabrana z raju przez Adama i Ew臋 i dzi臋ki swojemu pochodzeniu ma tak wyj膮tkowe w艂a艣ciwo艣ci. Od niepami臋tnych czas贸w znalezienie czterolistnej koniczyny zawsze zwiastuje szcz臋艣cie. Jest ona r贸wnie偶 talizmanem odp臋dzaj膮cym z艂e i nieprzychylne moce.
